Get Adobe Flash player

VIII Żmigrodzka Konferencja Onkologiczna już za nami...

W tym roku 22 paździrnika juz po raz ósmy odbyła się Żmigrodzka Konferencja Onkologiczna.

Rozważania tegorocznej Konferencji dotyczyły : Profilaktyki Raka Skóry. 

Już od wielu lat temat ten nie był poruszony na podobnych wystapieniach. Jest on bardzo trudny i rozległy, a zarazem bardzo ciekawy z uwagi na to, iż może dotyczyć każdego z nas, choć nie zawsze jesteśmy świadomi jego symptomów.

W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością dr Jacek Calik, onkolog z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, który wygłosił wykład na temat: "Profilaktyka i leczenie czerniaka". 

2017-4-calik

Kolejna osoba mgr Bartłomiej Pawlaczyk rozwinął temat: " Skóra a zdrowie".

2017-5-pawlaczyk

Jak co roku mgr Anna Jelenik opowiadała o zdrowym i długim życiu w stylu japońskim czyli Ikigai

2017-8-jelnik

Na koniec mgr Joanna Świętaszczyk, nasz fundacyjny fizjoterapeuta, przedstawiła jak zbawiennym lekarstwem dla naszego zdrowia i samopoczucia jest Ruch.

2017-10

W przerwie można było jak co roku popróbować makrobiotycznych specjałów, a na koniec posłuchać utalentowanej Żmigrodzianki Kasi Łyczko z piękną aranżacją gitarową w tle.

2017-11

 

Dziękujemy wszystkim osobom które zaszczyciły nas swoja obecnością, naszym gościom oraz prelegentom za udział, wsparcie oraz wypełnianie naszej misjii. Konferencja ta poraz kolejny dowiodła, że tego typu projekty edukacjno - integracyjne przełamują wszelkie bariery miedzypokoleniowe.

2017-1 1 2017-2 1 2017-3 2017-6 

2017-7 2017-9 1