Prowadzenie programów profilaktycznych w zakresie organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży stanowiących alternatywę wobec spożywania alkoholu, w tym prowadzenie zajęć sportowo- rekreacyjnych.

Dzień 1-wszy przebiegał pod hasłem „DZIEŃ SPORTOWEGO SMOKA”. Fundacja zaprosiła na godz. 16.00-18.00 Teatr na Bruku z Wrocławia, który przedstawił integracyjny spektakl dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Grzebień i Szczotka” J. Brzechwy oraz „Charlie Pomywaczem” w konwencji kina niemego. Wszyscy bawili się świetnie, gromki śmiech słychać było, także ze strony rodziców. Aktywny udział w warsztatach zorganizowanych przez artystów, wzięła młodzież z Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie ze swoją nauczycielką Panią Grażyną Łysikowską. Przygotowali Oni spektakl pod okiem naszych mistrzów, uwieńczeniem był ich wspólny występ.

W godz 17.00-18.00 odbyło się prawdziwe widowisko sportowe w wykonaniu mistrza Świata w kategorii Masters „Austria-Wiedeń” rok 1999, wielokrotny Mistrz Polski w wielobojach siłowych, rekordzista Guinnessa w podnoszeniu ciężarów ekstremalnych 500kg. Pan Tadeusz Hryciuk. Pan Tadeusz pozwolił, pod jego czujnym okiem, przy Jego pomocy, zmierzyć się młodym, chętnym z ciężarkami. Najmłodsi siłacze, próbowali swoich sił w zabawie przeciągania Mistrza na swoją stronę (zabawy z liną). W trakcie pokazu p. Tadeusz wyraźnie podkreślał, iż jest trzeźwym alkoholikiem, któremu siłę, wiarę daje uprawianie sportu. Chętnie rozmawiał z młodymi ludźmi zachęcając do życia zgodnego z postawami prozdrowotnymi, dającymi możliwość samorealizacji. Mówił, że można osiągnąć wiele, że wszyscy mają równe prawa choć mają różne możliwości i problemy. (np. uzależnienie). Namawiał do umiejętnego, efektywnego i wolnego od używek spędzania czasu wolnego, głównie apelował do ludzi młodych. Wyeksponował swoje trofea, które młodzi ludzie mogli pooglądać. Udostępnił także poezję, której jest autorem. Potrafił swoim sportowym autorytetem zaimponować młodym ludziom, którzy licznie przybyli na Jego występ.